Świat w naszych oczach
 
 
 
Strona główna Info / Praca Archiwum Konkursy Kontakt
 


 RAZEM POLECA
 
 
 
  Zaprzyjaźnione strony

  www.jogaklub.pl
  www.yhm.pl
  www.jurek.pl
  www.insignis.pl
  www.proszynski.pl
  www.wrozka.com.pl
  www.nienasyceni.com
  www.monolith.pl
  www.bzwbk.pl
  www.mag.com.pl
  www.emimusic.pl
  www.veet.pl
  www.wab.com.pl
  www.nivea.pl
  www.dior.com
  www.semi-line.com.pl
  www.universalmusic.pl
  www.swiatksiazki.pl
  www.matis.pl
  www.kinoswiat.pl
  www.schering.pl
  www.braun.com/pl
  www.calvinklein.com
  www.givenchy.com
  www.francoferuzzi.com
  www.samsung.com/pl
  www.traffic-club.pl
  www.microsoft.com
  www.nvidia.pl
  www.gram.pl
  www.4fun.tv
  www.premierimage.pl
  www.manta.com.pl
  www.traffic-club.pl
  www.agencjadramatu.pl 


      Nr 18 / 2006

NA FALI: NA FALI:
MARIA SADOWSKA
MAM SWOJĄ BAJKĘ
Rozmawia: Aneta Ostaszewska

Mała Marysia śpiewa od wczesnego dzieciństwa. W wieku 14 lat wydała swoją pierwszą płytę. Dorosła Maria sprawdza swoje umiejętności muzyczne działając na scenie klubowej. Twierdzi także, że swój głos wykorzystuje jako jeden z wielu instrumentów. Jej najnowsza płyta - "Tribute to Komeda" - pokazuje, że jest zarówno świetną wokalistką, jak i producentką. Tak dobrej płyty, która ma w sobie i żywioł, i melancholię można jej pozazdrościć!

więcej >>>

OSOBOWOŚĆ OSOBOWOŚĆ:
ROZPUSTNY JOHNNY DEPP
Tekst: Karolina Dziwulska

Nieprzyzwoicie przystojny, piekielnie pociągający i oszałamiająco zdolny. Urokiem słodkiego dziwaka magnetyzuje rzesze wielbicieli na całym świecie. Jego ulubiony strój to wytarte dżinsy i gigantyczny kapelusz, który nadaje mu pozór tajemniczego ekscentryka. Podziwiamy go za to, że jest jaki jest, i że wcale się nie zmienia
FILM: DEBIUT:
TERAZ JAdowska
Tekst: Anna Budyńska

Kino drogi to gatunek filmowy, który gloryfikuje nieskrępowaną wolność jednostki, ducha indywidualizmu, ale mówi zarazem o zagubieniu w rzeczywistości i potrzebie poszukiwania, odkrywania nowego. Najbardziej liczy się sama podróż, która może zaważyć na całym życiu. "Teraz ja" jest filmem drogi, którego akcja rozgrywa się na polskiej prowincji. Jest to debiut fabularny reżyserki i autorki scenariusza Anny Jadowskiej, za który otrzymała Nagrodę Główną w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski na festiwalu filmowym w Gdyni w 2005 roku.
NA CELOWNIKU NA CELOWNIKU:
GAROU
WILKOŁAK POWRACA


Rozpoczynał swoją karierę od śpiewania piosenek w barze. Kto mógł się spodziewać, że w przeciągu kilku lat stanie się on jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki pop. Popularność, jaką ten francuskojęzyczny piosenkarz zdobył w Polsce zadziwia nawet jego samego. Polscy fani mają właśnie okazję zapoznać się z trzecim już albumem w jego dorobku, który zatytułowany został po prostu "Garou"


FILM FILM:
SZCZĘŚCIE WARTE MILION


Młody reżyser, Mark Mylod stworzył film, który iskrzy się czarnym humorem rodem z filmów braci Coen. Mamy tutaj do czynienia jednak nie tylko z przewrotną komedią - w filmie obecne są także wątki kryminalne czy melodramatyczne. Mistrzostwo intrygi zasadza się na grze pierwszoplanowych aktorów - to oni sprawiają, że charakterystyczne typy ludzkie ożywają. Każdy widz może zobaczyć w nich swoje własne odbicie. Uniwersalne przesłanie filmu przypomina, że rozwiązanie niemal wszystkich problemów i poczucie szczęścia odnaleźć można przede wszystkim wśród ludzi, których się kocha.


ROZMOWY PRZY KAWIE ROZMOWY PRZY KAWIE:
MICHAŁ KOŚCIUSZKO
RAJDÓWKA NIE JEST NORMALNYM AUTEM

Rozmawiają: Anna Chrzanowska i Dominik Łabuzek

Bywa nazywany nadzieją polskiego sportu rajdowego. Wraz z Jarosławem Baranem tworzą pierwszą polską załogę, która startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata. MiKo w czasie nielicznych wolnych chwil, pomiędzy jednym rajdem a drugim, stara się żyć jak jego rówieśnicy: studiuje, bawi się, spotyka ze swoją dziewczyną... Jednak, jak sam przyznaje, rajdy są dla niego wszystkim
TEATR TEATR:
DISCO PIGS


Sztuka opowiada historię jednego dnia z życia pary nastolatków z małego irlandzkiego miasteczka, którzy właśnie obchodzą swoje siedemnaste urodziny. Ponieważ urodzili się tego samego dnia, ba nawet o tej samej godzinie, są ze sobą związani do tego stopnia, że spędzają razem całe dnie na wymyślaniu zabaw, języka i sytuacji, które tylko oni są w stanie zrozumieć. Nierozłączna para: Świniak i Prosiak, jak sami siebie nazywają, czyli Disco Pigs. Beznadziejność egzystencji i brak wszelkich perspektyw w miejscu, w którym przyszło im żyć zagłuszają butelkami piwa, agresją i tym, co dla nich najważniejsze: dyskoteką.


OSTRY ZAKRĘT OSTRY ZAKRĘT:
KABRIOLETY
MICRA TOPLESS
Redaguje Anna Lubertowicz-Sztorc

Micra C+C, czyli coupe-cabriolet, ma styl coupe, a szyk kabrioletu. Historia Nissana Micry jest długa - obecne to już trzecie wcielenie, a Micra C+C otwiera jej nowy rozdział. To, z czego najbardziej dumni są jej konstruktorzy to szklane panele dachu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększyła się atrakcyjność samochodu, a ponadto przyjemnie jest przez okrągły rok mieć nad głową niebo
 Nr 18 / 2006
 
Nasza okładka 
©2006 WYDAWNICTWO HOLYGRAM