Świat w naszych oczach
 
 
 
Strona główna Info / Praca Archiwum Konkursy Kontakt
 


 RAZEM POLECA
 
 
 
  Zaprzyjaźnione strony

  www.jogaklub.pl
  www.yhm.pl
  www.jurek.pl
  www.insignis.pl
  www.proszynski.pl
  www.wrozka.com.pl
  www.nienasyceni.com
  www.monolith.pl
  www.bzwbk.pl
  www.mag.com.pl
  www.emimusic.pl
  www.veet.pl
  www.wab.com.pl
  www.nivea.pl
  www.dior.com
  www.semi-line.com.pl
  www.universalmusic.pl
  www.swiatksiazki.pl
  www.matis.pl
  www.kinoswiat.pl
  www.schering.pl
  www.braun.com/pl
  www.calvinklein.com
  www.givenchy.com
  www.francoferuzzi.com
  www.samsung.com/pl
  www.traffic-club.pl
  www.microsoft.com
  www.nvidia.pl
  www.gram.pl
  www.4fun.tv
  www.premierimage.pl
  www.manta.com.pl
  www.traffic-club.pl
  www.agencjadramatu.pl 


      Nr 13 / 2005

TEMAT MIESIĄCA: ROZMOWY PRZY KAWIE:
NATALIA MARIA WOJCIECHOWSKA
ZAWSZE BĘDĘ TANCERKĄ
Rozmawia: Agnieszka Suska

W wieku 16. lat jako finalistka międzynarodowego konkursu w Lozannie otrzymała stypendium do prestiżowej szkoły tańca Johna Neumeiera w Hamburgu. Związana z Teatrem Muzycznym ROMA i to nie tylko jako osoba, która jest w zespole i tańczy na deskach teatru, ale zajmuje się także promocją. Zagrała prawie 200 razy w musicalu "Koty". Jest także kierownikiem PR Warszawskiej Szkoły Filmowej, razem z mamą prowadzi galerię, pisze swoją pierwszą książkę...

więcej >>>

razem byc BYĆ RAZEM:
JAK SMAKUJE FLIRT?
Z Andrzejem Komorowskim - psychoterapeutą, wieloletnim doradca rodzinny - rozmawiają Marta Wojtal i Marcin Jarosz

Zalotne spojrzenia, pełne wdzięku ruchy ciała, prowokujące uśmiechy, komplementy i czułe słówka - któż z nas choć raz w życiu nie zastosował tych sztuczek, aby zdobyć przychylność płci przeciwnej?! Czy każdy flirt to niewinna zabawa, czy może istnieje granica, po przekroczeniu której flirtujący stają się dla siebie kimś więcej? Jak, i czy w ogóle, można nauczyć się trudnej sztuki zdobywania pożądanej osoby?


MEDIA MEDIA:
THE MUPPET SHOW
Tekst: Bartek Rytkowski

Osobowość telewizyjna to ktoś, kto mógłby bez problemu stać się autorytetem. Nie ze względu na wygląd, ale na to, co prezentuje poprzez swoją pracę, wyrażane poglądy i przeprowadzane wywiady. Kto lubi telewizyjne kukiełki? Ludzie bezbarwni rzadko pociągają w życiu prywatnym, a co dopiero w telewizji. Tam, teoretycznie, nie ma miejsca na kukiełki, jednak w rzeczywistości jest ich w niej całkiem sporo. Gdzie się podziały prawdziwe osobowości?

TEMAT MIESIĄCA: TEMAT MIESIĄCA:
LICENCJA na KRADZIEŻ
Tekst: Aldona Kaszubska

Kradzież jest czynem łatwym do zdefiniowana i moralnie nagannym. Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że potępiamy kogoś, kto kradnie buty, a sami kupujemy na stadionie pirackie płyty? Czy nasza tolerancja dla niektórych typów złodziejstwa spowodowana jest ogólnym kryzysem wartości? Może kradniemy i oszukujemy z powodu biedy? A może ulegamy presji społecznej, bo potrzeba posiadana stała się religią?
polityka VOODOO POLITYKA:
7 GRZECHÓW IV WŁADZY

Tekst: Norbert Skupiński

Teraz, gdy środki masowego przekazu mają tak przemożny wpływ na życie publiczne, należy im się bacznie przyglądać. Nie, nie chodzi oczywiście o cenzurę. Jeśli domagamy się uczciwości i mądrości od naszych decydentów, nie ma powodu, abyśmy nie domagali się wyeliminowania pewnych przypadłości także od przedstawicieli świata mediów. Przedstawiamy subiektywny ranking grzechów IV władzy, których dobrze byłoby unikać.


ostry NA FALI:
KAZIK
"Wałęsa, oddaj moje 100 milionów"

Tekst: Magdalena Szyszko

Trudno uwierzyć, gdy opowiada w wywiadach, że jest leniwy i ciężko mu się zabrać do pracy. W ostatnim czasie to najbardziej zajęty muzyk w branży. Zaledwie w październiku wydał świetny dwupłytowy "Czterdziesty pierwszy", a już na rynku pojawiła się kolejna jego solowa płyta "Los się musi odmienić"


FILM FILM:
Mr. & Mrs. SMITH


Seksowny, zabawny, pikantny i wybuchowy film akcji, pełen niebezpieczeństw i nieporozumień. Oczywiście najważniejsi są w nim bohaterowie, odtwórcy tytułowych ról - Brad Pitt i Angelina Jolie. Najpiękniejsza "para" Hollywood nie uchroniła się od plotek o romansie poza planem filmowym. Jaka jest prawda nie wiadomo, ale jedno jest pewne - ten film to najgorętsza premiera sezonu
podroze FORMA:
NORDIC WALKING

Tekst: Anna Lubertowicz-Sztorc

Zmęczenie, stres, problemy zdrowotne, nieustanny brak czasu, nadwaga i stale towarzysząca nam myśl: "muszę wreszcie coś dla siebie zrobić, muszę uprawiać sport, muszę się trochę ruszać!" - to nasze bolączki dnia codziennego. Czy jest na to rada? Jest! To Nordic walking, czyli wędrówki nordyckie - nowy sport, pochodzący z Finlandii, który zdobywa coraz większą popularność w wielu krajach europejskich, ostatnio również u nas.


 Nr 13 / 2005
 
Nasza okładka 
©2006 WYDAWNICTWO HOLYGRAM